Utworzenie dwóch stanowisk pracy w ramach projektu Europejskie perspektywy-program aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w powiecie żarskim - Zakład Metalowy Staryk

Zakład Metalowy Staryk
PL

Firma stworzyła dwa stanowiska pracy dla spawaczy wyposażone w nowoczesne kompaktowe półautomaty spawalnicze, przejezdne urządzenia filtrowentylacyjne z ramieniami odciągowymi do dymów i zanieczyszczeń spawalniczych, stołami spawalniczymi i kurtynami międzystanowiskowymi osłaniającymi przed światłem spawania osoby w pobliżu stanowiska pracy. Pozwoliło to na stworzenie stanowisk pracy do spawania dużych elementów metalowych, a urządzenie filtrowentylacyjne zapewniają odpowiednie warunki pracy dla zatrudnionych spawaczy.

Stanowiska zostały wyposażone w:

  1. Origo Mig PRO/C340 PRO 4WD Kompaktowe półautomaty spawalnicze o bardzo wytrzymałej obudowie, odpornej na uderzenia mechaniczne oraz na pracę w różnych warunkach atmosferycznych. Urządzenia wyposażone są w układ podawania drutu 4-rolkowy. Półautomaty posiadają doskonałe właściwości spawalnicze zarówno w mieszankach gazowych, jak i w czystym CO2, dodatkowa możliwość wyboru odpowiedniej indukcyjności oraz wielozakresowa skokowa regulacja napięcia spawania, sprawia że można spawać materiały o różnych grubościach przy zachowaniu stabilnego łuku pozbawionego nadmiernych odprysków.
  2. Urządzenie filtrowentylacyjne UFO-1-V jest przeznaczone do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń pyłowych i gazowych powstających w trakcie procesów produkcyjnych. Niezastąpione przy usuwaniu pyłów suchych (bez zanieczyszczeń żrących lub stwarzających zagrożenie wybuchowe) i gazów powstających podczas spawania, cięcia gazowego metali lub podczas innych procesów w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym, tworzyw sztucznych i innych. Maksymalna temperatura przetłaczanego powietrza wynosi 60°C.
Facebook