O firmie - Zakład Metalowy Staryk

Zakład Metalowy Staryk
PL
Poznaj nas bliżej

O firmie

O firmie
Sprawdzony partner

Ponad 30 lat doświadczenia

Zakład Metalowy STARYK to firma produkcyjna działająca w branży metalowej nieprzerwanie od 1991 roku. Przedsiębiorstwo mieści się we własnych budynkach produkcyjnych z siedzibą w miejscowości Żary. Firma została założona przez pana Henryka Staryk oraz została przejęta w stanie „do gruntownego remontu”. Poprzez inwestycję w budynki, biura i hale produkcyjne przeszła metamorfozę z warsztatu do firmy produkcyjnej uznanej na rynku europejskim. Na chwilę obecną zajmujemy 10.000 m², na których postawiliśmy oraz wyremontowaliśmy nowe hale, budynki i biurowiec. Ciągle unowocześniamy park maszynowy w taki sposób, aby pracować na maszynach i urządzeniach w najnowszych, wydajnych i przyjaznych środowisku technologiach. Nasi pracownicy posiadają silną motywację, a ich zaangażowanie  zapewnia wysoką jakość wykonywanych produktów oraz usług, umacniając naszą pozycję na rynku i zapewniając firmie dalszy rozwój. Na naszej stronie przedstawiamy przykładowy asortyment oraz możliwości produkcyjne. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie mogące przybliżyć nasze firmy do współpracy.

Pracowników
50+
Lat w branży
30+
Hale produkcyjne
7
Obsługiwane kraje
13
O firmie
Jakość potwierdzona certyfikatem
Jakość potwierdzona certyfikatem
Podróż w przeszłość

Historia firmy

Firma Zakład Metalowy STARYK została przejęta w stanie „do gruntownego remontu”. Poprzez inwestycję w budynki, biura i hale produkcyjne przeszła metamorfozę z warsztatu do firmy produkcyjnej uznanej na rynku europejskim.

1

Firma została ogrodzona, na całej powierzchni został położony polbruk. Dodatkowo wykonano szereg instalacji gazowych, elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych, aby sprostać wymogom ochrony środowiska.

2

Aby zapewnić należyte przechowywanie materiałów i wyrobów zbudowana została hala. Następnie wykonano remont budynków biurowych i pomieszczeń socjalnych (szatnie, jadalnie, itp.). Dodatkowo odnowiono elewację budynków.

3

Dodatkowo firma zakupiła przy pomocy środków z UE nowoczesne spawarki i może poszczycić się jedną z najnowocześniejszych spawalni w regionie, a także nowoczesną instalacją do odciągania pyłów i zanieczyszczeń spawalniczych wraz z filtrem. Więcej informacji w dziale Projekty Unijne.

4

Wraz z pojawieniem się możliwości współfinansowania inwestycji ze środków Unii Europejskiej firma podjęła starania o dotację z wynikiem pozytywnym. Dzięki pieniądzom z UE została sfinansowana inwestycja w unowocześnienie kotłowni. Więcej informacji w dziale Projekty Unijne.

5

W tym samym czasie został unowocześniony park maszynowy. Zakupiono nowoczesną prasę krawędziową, noże gilotynowe, piły taśmowe. Więcej informacji o maszynach i urządzeniach znajdziecie Państwo w dziale Park maszynowy.

6

W przyszłości firma nie zamierza się zatrzymywać. W dalszym ciągu będzie realizować inwestycję związane z odnową budynków, a także z unowocześnieniem parku maszynowego, w taki sposób, aby pracować na maszynach i urządzeniach najnowszych technologii, które są nie tylko wydajne, ale również przyjazne środowisku.

7

Wraz z początkiem 2018 roku firma przekształciła się w Spółkę z ograniczona odpowiedzialnością, Spółkę Komandytową.

8
Wyróżnienia

Nagrody

Pracodawca organizator pracy bezpiecznej 2008
Pracodawca organizator pracy bezpiecznej 2008

W Listopadzie 2008 roku firma Zakład Metalowy Staryk zajęła II miejsce w konkursie "Pracodawca organizator pracy bezpiecznej" zorganizowanym przez Zielonogórski Inspektorat Pracy.

Facebook