language
Strona główna O firmie Produkty Usługi Promocje Technologia Aktualności Dostawcy Kontakt
Historia Obszary działania Certyfikaty Projekty unijne
Klamry, obejmy do rurKonsole, szyny metaloweWsporniki OgrodoweŁączniki dachowe; łączniki przemysłoweWspornik, siedziska do rurSystem Konstrukcji StojącejPalety Metalowe Wanny wychwytowe , wanny ociekoweKontenery, klatki, skrzynie metaloweWózki narzędziowe, wózki transportoweWłazy, płytki, drzwiczki, kluczeSchody metalowePodpórki do rur wentylacyjnychPodnośniki hydrauliczne, platformyZbiorniki na olej opałowyManubagStojaki do transportu okienOgrodzenia zaporoweKontenery,stojaki transportowe Stopy , wytłoczki , wywieszki
Cięcie plazmoweSpawanieGięcie elementów stalowychCięcie blach
Park maszynowy Prasy krawędzioweNożyce gilotynowePrzecinarki taśmoweSpawarkiPrasy mimośrodoweWiertarkiWózki widłowePrasy hydrauliczneGiętarki do rurWypalarka Plazmowa CUTTER System zarządzania jakością
Kontakt Zapytanie ofertowe Zamów katalog Dla dostawców wyrobów hutniczych
Środa, 29 listopada 2023 Jesteś w: Strona główna / O firmie / Projekty unijne

Projekty unijne

powiększWzrost konkurencyjności firmy Zakład Metalowy Staryk w Żarach poprzez modernizację sieci centralnego ogrzewania i unowocześnienie kotłowni.

Głównym celem projektu było uruchomienie nowoczesnej kotłowni, której źródłem paliwa będzie gaz ziemny. Firma posiadała piec na koks, co było bardzo kosztowne i nieekologiczne.

Nowa nowoczesna kotłownia ze specjalistycznymi kotłami oraz z wydajnymi ekonomicznie grzejnikami pozwoliła w znacznym stopniu ograniczyć koszty zużywane na ogrzewanie, oraz zautomatyzować działanie całego systemu grzewczego.

Główne działania to zakup specjalistycznych kotłów w systemie kaskadowym łącznie z osprzętem, grzejniki i instalacja tych składników w jedna nowoczesną sieć ciepłowniczą.

Przy zastosowaniu piecy na koks trudno jest zarządzać środowiskiem pracy co przy produkcji wyrobów metalowych jest bardzo ważne. Odpowiednia temperatura stała oraz wilgotność nie powoduje korodowania metali i innych niepożądanych sytuacji. Poprzez uruchomienie zmodernizowanej kotłowni moglżemy określić warunki pracy i nimi zarządzać w sposób nie powodujący niszczenia materiałów. Ponadto poprawiły się warunki pracy pracowników zatrudnionych w firmie, a także redukowaliśmy koszty związane z ogrzewaniem i wywozem pozostałości z pieców koksowych.

Klienci coraz częściej postrzegają firmy nie tylko pod względem jakości oferowanych usług ale również pod względem jak dana firma oddziałuje na środowisko. Poprzez taki system grzewczy wykorzystujący gaz ziemny nie tylko zmniejszyliśmy koszty, poprawiliśmy efektywność ogrzewania ale również przyczyniliśmy się do poprawy wizerunku firmy na zewnętrz.

powiększpowiększpowiększpowiększ
Współfinansowanie z UEKotłowniaRozprowadzenie c.o.Piece

powrót