language
Strona główna O firmie Produkty Usługi Promocje Technologia Aktualności Dostawcy Kontakt
Historia Obszary działania Certyfikaty Projekty unijne
Klamry, obejmy do rurKonsole, szyny metaloweWsporniki OgrodoweŁączniki dachowe; łączniki przemysłoweWspornik, siedziska do rurSystem Konstrukcji StojącejPalety Metalowe Wanny wychwytowe , wanny ociekoweKontenery, klatki, skrzynie metaloweWózki narzędziowe, wózki transportoweWłazy, płytki, drzwiczki, kluczeSchody metalowePodpórki do rur wentylacyjnychPodnośniki hydrauliczne, platformyZbiorniki na olej opałowyManubagStojaki do transportu okienOgrodzenia zaporoweKontenery,stojaki transportowe Stopy , wytłoczki , wywieszki
Cięcie plazmoweSpawanieGięcie elementów stalowychCięcie blach
Park maszynowy Prasy krawędzioweNożyce gilotynowePrzecinarki taśmoweSpawarkiPrasy mimośrodoweWiertarkiWózki widłowePrasy hydrauliczneGiętarki do rurWypalarka Plazmowa CUTTER System zarządzania jakością
Kontakt Zapytanie ofertowe Zamów katalog Dla dostawców wyrobów hutniczych
Środa, 29 listopada 2023 Jesteś w: Strona główna / O firmie / Historia

Historia

powiększ

Zakład Metalowy STARYK to firma produkcyjna działająca w branży metalowej od ponad 25 lat.  Przedsiębiorstwo mieści się we własnych budynkach produkcyjnych z siedzibą w w położonym około 50km od granicy polsko-niemieckiej mieście Żary.

Firma Zakład Metalowy STARYK została przejęta w stanie „do gruntownego remontu”.

Poprzez inwestycję w budynki, biura i hale produkcyjne przeszła metamorfozę z warsztatu do firmy produkcyjnej uznanej na rynku europejskim.

Firma została ogrodzona, na całej powierzchni został położony polbruk ( zdjęcia poniżej) . Dodatkowo wykonano szereg instalacji gazowych, elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych, aby sprostać wymogą ochrony środowiska.

Aby zapewnić należyte przechowywanie materiałów i wyrobów zbudowana została hala ( zdjęcia z budowy).

Następnie wykonano remont budynków biurowych i pomieszczeń socjalnych ( szatnie, jadalnie, itp.) ( zdjęcia poniżej).

Dodatkowo odnowiono elewację budynków.

W tym samym czasie został unowocześniony park maszynowy. Zakupiono nowoczesną prasę krawędziową, noże gilotynowe, piły taśmowe. ( więcej informacji o maszynach i urządzeniach znajdziecie Państwo w zakładce Park maszynowy)

Obecnie firma cały czas inwestuje w budynki, oraz unowocześnia park maszynowy.

 

Wraz z pojawieniem się możliwości współfinansowania inwestycji ze środków Unii Europejskiej firma podjęła starania o dotację z wynikiem pozytywnym. Dzięki pieniądzom z UE została sfinansowana inwestycja w unowocześnienie kotłowni. ( więcej informacji w zakładce Projekty Unijne).

Dodatkowo firma zakupiła przy pomocy środków z UE nowoczesne spawarki, a obecnie trwa realizacja projektu w wyniku, którego firma będzie mogła poszczycić się jedną z najnowocześniejszych spawalni w regionie. Zostanie zakupiona i zamontowana najnowocześniejsza instalacja do odciągania pyłów i zanieczyszczeń spawalniczych wraz z filtrem.( więcej informacji w zakładce Projekty Unijne)

W przyszłości firma nie zamierza się zatrzymywać. W dalszym ciągu będzie realizować inwestycję związane z odnową budynków, a także z unowocześnieniem parku maszynowego, w taki sposób, aby pracować na maszynach i urządzeniach najnowszych technologii, które są nie tylko wydajne, ale również przyjazne środowisku.

Wraz z początkiem 2018 roku firma przekształciła sie w Spółkę z ograniczona odpowiedzialnością , Spółke Komandytowa.

powiększ

Jeszcze kilka lat temu Zakład Metalowy Staryk wyglądał na warsztat mechaniczny.

 

powiększpowiększpowiększpowiększ
Instalacje gaz i c.o.Przygotowania do położenia polbrukuKładzenie polbrukuPo realizacji
powiększpowiększpowiększpowiększ
Wejście daniejWjazd podczas pracBrama ukończonaWejście po remontach
powiększpowiększpowiększpowiększ
Początek budowy wiatyFundamentyPlac pod haląPolbruk pod halą
powiększpowiększpowiększpowiększ
Przygotowania do zadaszeniaZadaszona halaBiuro po remoncieBiuro Obsługi Klienta